Meble Izabela

NOWOCZESNE MEBLE DLA CIEBIE

PORADY DLA NASZYCH KLIENTÓW

Łóżko czy wersalka?

fot. Meble GAWIN

Do wyboru mamy kanapy, tapczany i narożniki. Jeśli tylko mamy dość miejsca, chyba najlepiej wybrać łóżko nie składane - materac z ramą. Zapewnia ono największą wygodę, pozwala dobrać optymalny materac i w każdej chwili gotowe jest przyjąć nas na małe polegiwanie.

Nie radzimy kłaść materaca bezpośrednio na podłodze. Po pierwsze - pozbawimy się w ten sposób schowka na pościel, po drugie - zafundujemy sobie niewygodne wstawanie. Materac powinien znajdować się na wysokości co najmniej 40-45 cm. Łóżko nie może być też za małe. Jego szerokość to minimum 140 cm w wersji dwuosobowej i 80 cm w jednoosobowej. W sypialni dla dwojga warto zapewnić dostęp do łóżka z obu stron.

Stawiamy je zagłówkiem przy ścianie, zostawiając odstępy od ścian po bokach minimum po 80 cm. Wygodnie nam będzie wtedy i wstawać, i ścielić. Z obu stron łóżka postawmy szafki nocne, by każdy miał swoje miejsce na szklankę herbaty i książkę. Jeżeli nie mamy dość miejsca, i z jednej strony łóżko musi przylegać do ściany, zabezpieczmy ją odpowiednio, choćby tapetą, dywanikiem lub boazerią. Kontakt z zimną ścianą nie należy bowiem do przyjemności, a i ona narażona jest wtedy na zabrudzenia.

Bardzo istotnym elementem jest materac. Przez wiele lat pokutowała opinia, że najlepsze materace są twarde jak deska. Na szczęście ten pogląd już odchodzi w zapomnienie. Prawda jest bowiem taka, że najlepiej się śpi na materacach sprężystych, dostosowujących się do kształtów ciała - ani za twardych, ani za miękkich.

Na dobrym materacu kręgosłup osoby leżącej na boku powinien być prosty. Przy leżeniu na wznak powierzchnia materaca powinna oddawać kształty kręgosłupa. Zawsze materac dobiera się do ciężaru ciała - im mniej ważymy, tym powinien być bardziej miękki. Przed zakupem najlepiej sprawdzić - kładąc się na nim wygodnie na odpowiednio długą chwilę. W nowoczesnych, przyjaznych sklepach meblarskich potencjalni klienci "przymierzający" się do materacy są mile widziani.

Zapraszamy do naszego salonu, nasi doradcy dopasują ofertę do Państwa potrzeb i oczekiwań.


Nowości w galerii

Copyright / Made by www.RADECKY.com Wszystkie prawa zastrzeżone. 2012