Meble Izabela

NOWOCZESNE MEBLE DLA CIEBIE

PORADY DLA NASZYCH KLIENTÓW

Łóżko czy wersalka?

fot. Meble GAWIN

Fotel w salonie chyba wszystkim kojarzy się z samymi przyjemnościami, odpoczynkiem, dobrą lekturą, interesującymi filmami, ciepłem, intymnością i bezpieczeństwem. Lubią w nim spędzać wolne chwile domownicy, czasem nawet muszą zawalczyć o ulubione miejsce relaksu. Dlatego zakup foteli do tego pomieszczenia powinien zostać skonsultowany z całą rodziną oraz dobrany pod kątem stylu i kolorystyki salonu. Nigdy nie należy tego robić w pośpiechu, pod wpływem często wątpliwej promocji.

Wygodny fotel – co to znaczy?

Najpewniej każdego oznacza to coś innego. Niektórzy lubią sobie posiedzieć, ale wiele osób niemal w nim leży. Są osoby preferujące twarde i pewne podparcie, inni uwielbiają zapaść się w miękkim wnętrzu fotela. Ktoś lubi sobie wyciągnąć i podeprzeć nogi na sąsiadującej pufie lub specjalnym podparciu, drugi przepada za bujaniem się, a trzeci woli się zakręcić. I tak można by w nieskończoność. Jak więc wybrnąć z tego zadania tak, by dogodzić każdemu z domowników. Najlepiej kupić tyle foteli, ile jest osób w mieszkających pod jednym dachem. Ale to rozwiązanie jest raczej mało realne, bo w salonie zazwyczaj stawia się od jednego do czterech foteli, najczęściej jednak jest ich dwa, a domowników bywa więcej.

Trzeba więc pójść na jakiś kompromis i ustalić wspólną definicję komfortowego fotela. Ogólna mówi o tym, że wygodny fotel to taki, który dopasowany jest do sylwetki człowieka. Jeszcze lepiej, jeśli można go odpowiednio modelować według własnych, aktualnych potrzeb. Powinien być wykonany z materiałów, które są przyjazne nawet osobom cierpiącym na alergię. W komfortowym fotelu jakby przestaje się odczuwać własne ciało, które relaksuje się, bo jego mięśnie i układ kostny nie są uciskane i w żaden sposób napięte.

Będąc więc w naszym salonie meblowym, warto jest przetestować fotele, które zwróciły naszą uwagę. Usiądźmy w nich, wypróbujmy sposób, w jaki najchętniej siadamy. Zobaczmy, czy bez problemu wstajemy z takiego fotela, czy swobodnie sięgniemy z niego po kubek lub filiżankę.

Wygląd foteli

Należą one do mebli, które - obok sofy – dominują w salonie. Widać je zaraz po wejściu, więc powinny się harmonizować z całym wystrojem wnętrza. Producenci oferują fotele o przeróżnych stylach, kształtach, wielkości i obiciu. Jest naprawdę w czym wybierać. Praktycznym wyjściem jest zakup całego zestawu wypoczynkowego, a więc sofy (lub kanapy), foteli i puf. Wtedy nie musimy martwić się, że te meble nie będą do siebie pasowały. Jeśli chcemy, by pasowały one do reszty wyposażenia oraz stylu, w jakim jest urządzany salon, zwróćmy uwagę na rodzaj, wzór i kolory obicia. W dużych salonach meblowych lub u producentów mamy możliwość wyboru pośród wielu linii stylistycznych, na tradycyjnych, klasycznych zaczynając przez niepowtarzalne i oryginalne nowoczesne propozycje, na unikatowych, niebanalnych zestawach kończąc. Obecnie bardzo często można też sobie po prostu zamówić konkretny komplet wypoczynkowy w wybranym przez nas rodzajem obicia.

Fotele z funkcją

Jednym z nowszych pomysłów projektantów foteli są wersje wyposażone w dodatkowe możliwości. Do takich funkcji należą między innymi ruchomy zagłówek, regulowane oparcie, wysuwany podnóżek, wysuwane półki, wbudowany pojemnik na drobiazgi (książki, czasopisma, włóczki itp.) możliwość kołysania się lub obracania wokół osi. Są też specjalne fotele, jak huśtawki, mocowane (zawieszane) na suficie, ale te raczej wybiera się do pokojów nastolatków.

Pojawiają się również specjalne kolekcje, w których kupujący ma do wyboru kilka opcji wybranego modelu. Chodzi o tak zwane fotele konfigurowalne. Można w nich samemu wybrać boki (proste lub zaokrąglone, węższe lub szersze), nogi (np. drewniane czy chromowane) oraz dodatkowe wyposażenie (zagłówek, podnóżek, stolik itp.).

Na koniec nie pozostaje nic innego, jak potwierdzić, że przy wyborze foteli najważniejsze okazują się jego wygoda i elegancja. Podejdźmy do tego rozsądnie i bez pośpiechu. Musimy być pewni swojej decyzji, w końcu od tych mebli zależy komfort naszego wypoczywania oraz wystrój salonu przez najbliższe kilka lat.

Zapraszamy do naszego salonu, nasi doradcy dopasują ofertę do Państwa potrzeb i oczekiwań.


Nowości w galerii

Copyright / Made by www.RADECKY.com Wszystkie prawa zastrzeżone. 2012